poniedziałek, 6 stycznia 2014

Nowy Sprite

W sierpniu 2013 roku pisałam Wam o poczynaniach koncernu Coca-cola w Argentynie (link). Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo się zdziwiłam, gdy kilka dni temu przeczytałam, że w Polsce jest dostępny Sprite słodzony cukrem + stewią. 
źródło: wizaz.pl
Sprite w nowej wersji dostępny jest w Polsce już od listopada 2013. Osobiście jeśli mam wybór to częściej piję Sprita niż Colę, ale to kwestia gustu. Tym bardziej cieszy mnie zmiana składu napoju, bo wiadomo zawsze mniej kalorii :) Ja już wypiłam pierwszą butelkę Sprita w nowej wersji i osobiście nie odczułam żadnej różnicy w smaku (w przeciwieństwie do Coca-coli zwykłej i Zero na przykład). 
Cola Life dostępna w Argentynie ma 18 kcal na 100ml napoju, Sprite ma w tym momencie 25 kcal na taką samą ilość płynu. Stara wersja napoju miała ok. 42 kcal. Jak wynika z informacji prasowej nowa wersja Sprita zastąpi całkowicie wersje dotychczasową. Może o tym świadczyć również fakt, że nazwa napoju nie uległa zmianie (np. Sprite Life).
Bardzo cieszy mnie to że Coca cola podąża za trendami, nie stawia wyłącznie na oszczędności (czyt. słodziki syntetyczne), ale i na zdrowie swoich klientów. Okazuje się, że w Polsce od jakiegoś czasu dostępny jest inny napój tej marki słodzony stewią - Neste Green Tea. Co ciekawe w ślad za "napojowym" gigantem podążają kolejne firmy. Na przykład: napój 4Motion (Food Care) i Jupik (Hoop Polska) mają w swoim składzie również stewię.
Ciekawe czy za jakiś czas cukier zostanie całkowicie wyeliminowany ze składu niektórych napojów.
To pierwszy post w tym roku, dlatego też wszystkim moim czytelnikom życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

1 komentarz:

  1. Kupiłem tego nowego Sprite - i jest niezadowolony smak zabił słodzik smakuje jak woda z aspartam'em. Cukier to cukier niestety na razie nie można tego smaku zastąpić czymś mniej kalorycznym.

    OdpowiedzUsuń