piątek, 19 marca 2021

Coca cola w nowej odsłonie

Na początku, sprzedawana była wyłącznie w szklanych butelkach. Wiele osób nada uważa, że w tej wersji smakuje najlepiej. Na codzień, zwykle kupujemy napoje tego światowego giganta w butelkach PET. Być może, niedługo napoje gazowane marki Coca cola znikną całkowicie, w tej formie, z naszych sklepowych półek.

https://www.coca-cola.pl/czyn-dobro/recykling/przedstawiamy-nasz-prototyp-papierowej-butelki
źródło: https://www.coca-cola.pl/czyn-dobro/recykling/przedstawiamy-nasz-prototyp-papierowej-butelki

Coca cola, we współpracy z kilkoma innymi firmami, próbuje stworzyć w 100% biodegradowalną butelkę. Pierwszy prototyp, póki co zawiera, plastikowe zamknięcie, papierową otoczkę i wyściółkę PET. Jednak plan jest taki, aby w środku znalazła się warstwa bio-pochodną PEF. 
Sam pomysł jest oczywiście świetny, trzymamy kciuki, aby udało się go zrealizować i wytworzyć w 100% biodegradowalną butelkę papierową. Papier rozkłada się stosunkowo szybko, zdecydowanie szybciej, niż PET. Ale butelki szklane - można śmiało recyklingować, produkować kolejne. Plus nie ścinamy drzew do produkcji szkła. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Należało by zacząć od zachęcenia ludzi do dobrej segregacji śmieci, aby odzyskiwać jak najwięcej surowców, do powtórnego wykorzystania.

Pierwszym krajem w Europie, w którym zostaną wprowadzone butelki papierowe, będą Węgry. Później, mają się sukcesywnie pojawiać w pozostałych krajach europejskich.

źródło: https://www.coca-cola.pl/czyn-dobro/recykling/przedstawiamy-nasz-prototyp-papierowej-butelki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz