poniedziałek, 22 czerwca 2015

Zarabiaj na własnych śmieciach!

Problem segregacji śmieci, drugiego życia butelek czy słoików, pojawiał się na tym blogu już wielokrotnie. Niedawno usłyszeliśmy o ciekawej inicjatywie, która być może rozwiąże chociaż częściowo problem z odpadami, które można poddać recyklingowi.
Projekt nosi nazwę Za hajs z butelek baluj - nazwa może sugerować, że jest skierowany głównie do młodych osób, z imprezowym nastawieniem do życia. Jednak nie do końca o to w tym chodzi.
Pomysłodawcy, chcą nakłonić wszystkich, aby nie wyrzucali swoich śmieci do kosza. W zamian za to proponują aby swoje butelki PET, puszki oraz szklane butelki (zwrotne i bezzwrotne), przynieść do nich, a konkretnie wrzucić je do maszyny (która wyglądem przypomina np. paczkomat). W zamian za nasze śmieci, dostaniemy...pieniądze. Proste, szybkie, łatwe i przyjemne. Chyba nie można lepiej zachęcić człowieka do jakiegokolwiek działania niż właśnie pieniędzmi.
Niestety, nie wiemy ile firma zapłaci nam za dany odpad. Wiemy za to że pierwsza maszyna ma stanąć w Lublinie. Na stronie internetowej umieszczony jest krótki formularz zachęcający do pozostawienia adresu, w którym byśmy chcieli aby stanął kolejny automat. Oczywiście zachęcamy do wypełnienia - kto wie może już za miesiąc takie urządzenie stanie w waszej okolicy i pozwoli Wam zarabiać na własnych śmieciach ;)
Czekamy na szczegóły projektu oraz na relację lublinian z tego jak działa to urządzenie i czy im się podoba. Trzymamy kciuki za rozwój projektu na całą Polskę !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz