czwartek, 3 grudnia 2015

Świąteczne DIY - szyszki w roli głównej part 2

Kolejny raz na tapetę bierzemy szyszki. O tym gdzie je znaleźć lub dostać pisałam w tym poście.
Dzisiaj przesyłam kolejną porcję ciekawych inspiracji świątecznych z wykorzystaniem właśnie szyszek.
Najlepsze powinnam zostawić na koniec, ale nie mogłam się powstrzymać.  Sówki zrobione z szyszek i filcu - są śliczne ! Myślę, że to fajna forma rozrywki dla całej rodziny, robienie takich sówek. Co będzie potrzebne do wykonania? Szyszki, kolorowy filc, nożyczki oraz pistolet z klejem (od 15 zł w górę). Dokładne DIY ze zdjęciami oraz szablonami do pobrania znajdziecie tutaj.
źródło: http://liagriffith.com/felt-pinecone-owl-ornaments/

Kolejna porcja podobnych dekoracji do wykonania z dziećmi. Do zrobienia dekoracji świątecznych możemy wykorzystać nawet fistaszki :)
źródło: http://topfoodnews.info/christmasdeco

Kolejna propozycja to mikro choinka. Autor zdjęcia poleca wykorzystanie małej ceramicznej doniczki. Jednak można ją zastąpić np. korkiem od butelki - owijamy kolorowym papierem czy folią i mamy śliczną doniczkę gotową. Dokładne DIY do wykonania mikro choinki znajdziecie tutaj.
źródło: http://2.bp.blogspot.com/
Moją kolejną propozycją jest wieniec na drzwi zrobiony z szyszek. Prosty w wykonaniu i na prawdę ładny. Instrukcja.
źródło: http://2.bp.blogspot.com/
I czas na moje ulubione dekoracje - świeczniki :)
źródło: http://nellyvintagehome.blogspot.com/2011/11/blog-post_06.html
źródło: http://stylizimoblog.com/diy-pinecone-candle-holder/
Z szyszek możemy również zrobić łańcuch, na choinkę, lub po prostu łańcuch ozdobny.
źródło: http://www.ukcraftblog.com
I jeszcze cudna ozdoba choinkowa. Do zrobienia jej potrzebujecie: szyszek, kleju, wstążki i sznurka.
Dokładny tutorial ze zdjęciami znajdziecie tutaj.
źródło: http://www.makeit-loveit.com
I jeszcze bonus - śliczna kula szyszkowa. Do zrobienia jej potrzebujecie kuli styropianowej. Można je dostać w sklepach plastycznych, florystycznych lub na allegro. W wielu DIY polecają pomalować kulę najpierw na ciemny kolor lub owinąć np. kawałkiem czarnego worka na śmieci, aby styropian nie prześwitywał. Potrzebny jest jeszcze sznurek lub wstążka, pistolet z klejem i dużo szyszek. Polecamy wybrać szyszki średniej wielkości, takie które nie będą bardzo wysokie. Przed przyklejeniem, można je pomalować sztucznym śniegiem. Zdjęcia jak krok po kroku wykonać taką kulę znajdziecie tutaj.
źródło: http://3.bp.blogspot.com

2 komentarze:

  1. przepiękne rezultaty bardzo kreatywne podejście ! List od Świętego Mikołaja dla żony, męża dziewczyny, czy dobrej kumpeli to fajny świąteczny, jak również poświąteczny prezent. W takim liście można podziękować bliskiej osobie, za to, że jest lub w delikatny, żartobliwy sposób powiedzieć mężowi, że powinien sprzątać brudne skarpetki. http://przyjacielmikolaja.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobają mi się pomysły z wykorzystaniem szyszek, są bardzo klimatyczne! polecam do zajrzenia na mojego bloga w klimacie świątecznym http://dobraenergianaswieta.pl/

    OdpowiedzUsuń