środa, 5 czerwca 2013

Ekoodpowiedzialna sobota

Post na temat śmieci zaczęłam pisać już dobre 2 miesiące temu. Pewnie będziecie rozczarowani, ale dzisiaj go nie przeczytacie. Jakoś nie mogę się za niego zabrać, coś jak przysłowiowy pies do jeża.
W sumie to trochę szkoda, bo temat poruszony w dzisiejszym wpisie powinien zostać poprzedzony rozbudowanym wpisem na temat różnego typu śmieci. Obiecuję poprawę w najbliższym czasie ;)


Dziś chciałabym wam napisać o bardzo fajnej akcji, którą raz na jakiś czas organizuje w Łodzi Ikea we współpracy  z Fundacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej i firmą Remondis Electrorecycling.
Na czym ta akcja polega? Zasada jest prosta. W najbliższą sobotę (8 czerwca) należy przynieść do Portu Łódź elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie i żarówki. Co jest fajnego w tej akcji? Że w zamian za wasze elektrośmieci dostaniecie sadzonki kwiatów lub nasiona. Wiosna to idealny czas na porządki. Warto znaleźć trochę wolnego czasu w piątek lub sobotę i przejrzeć swój strych, piwnicę lub inne miejsce w którym trzymacie swoje stare, zepsute telewizory, komputery, odkurzacze czy mikrofalówki. Na prawdę warto oddać je we właściwe ręce. Źle zutylizowane elektrośmieci są tykającą bombą zegarową dla naszego środowiska.
Warto wspomnieć, że elektrośmieci zbierane są w wielu miastach w Polsce. Akcje taka jak opisana przeze mnie powyżej organizowane są w wielu miastach zwykle raz lub dwa razy do roku. Jeśli nie chcecie czekać na taką akcję koniecznie zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tu sporo informacji odnośnie tego czym są elektrośmieci oraz gdzie możecie je oddać w swoim mieście.

1 komentarz:

  1. U mnie w szkole byla podobna akcja, za kazdy oddany elektrośmieć dostawało sie nasionka niezapominajek, a kto oddał najwiecej dostawał nagrode specjalna.:)

    OdpowiedzUsuń