piątek, 2 sierpnia 2013

Ekologiczna... szczoteczka do zębów :D

Wiem, że dawno nic nowego Wam nie napisałam, ale czasem po prostu ciężko znaleźć inspirację. Dziś, przypadkiem mi się to udało.
Przeglądając jeden z polskich portali urodowych, trafiłam na coś ciekawego. Chodzi o ekologiczną szczoteczkę do zębów, która wygląda tak: 

Jak się pewnie domyślacie, szczoteczka wykonana jest z bambusa i to w zasadzie prawie że w całości. Jak twierdzi nasz polski dystrybutor: "Włosie jest wykonane z mieszkanki włókna bambusowego oraz Nylonu4, który ulega biodegradacji. (...) Włosie szczoteczki zostało zweryfikowane jako włosie typu BPA FREE. Jest to włosie wolne od Bisfenolu A." Opakowanie oczywiście też jest całkowicie biodegradowalne. Szczoteczki występują w trzech wersjach: damska, męska i dziecięca. Podobnie jak większość szczoteczek dostępnych na polskim rynku, możemy wybierać z pośród włosi o różnej twardości.
Niestety nie miałam przyjemności testowania tej szczoteczki osobiście, ale sam pomysł bardzo mi się podoba. Jest to bardzo ciekawy trend i mam nadzieję, że w Polsce będzie coraz więcej dostępnych tego typu wynalazków, które tak naprawdę każdy z nas używa.
Gdzie można dostać takie cudo? Na przykład tu. Cena, jak za szczoteczkę, rozsądna, ok. 13 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz