środa, 20 listopada 2013

Eko apka

Ekologia próbuje się wkraść w każdą dziedzinę naszego życia. Aby nam ułatwić życie, została wymyślona aplikacja na telefon Live Green.  Przeznaczona jest ona dla wszystkich osób posiadających telefon z systemem android lub iOS.

Jaki jest główny zamysł tej aplikacji? Aby łatwo rozszyfrować znakowania produktów ekologicznych. Miało być tak, że bierzemy np. krem do twarzy, który sądzimy że jest eko. Skanujemy potencjalny eko znak i program nam mówi, czy mamy rację czy nie. Założenia były jak najbardziej szlachetne. Niestety mimo kilku podejść nie udało mi się absolutnie nic tym zeskanować. Co więcej aplikacja często się zawiesza i trochę ciężko z niej korzystać. Ale spokojnie, wierzę że programiści dopracują szczegóły :)
Galeria znaków podzielona jest na 8 kategorii: odpady, opakowania, żywność, kosmetyki wyroby tekstylne, materiały budowlane, elektronika i AGD oraz zabawki. Gdy już wybierzemy kategorię pojawia nam się szereg eko znaków z nią związanych. Jeśli chcemy możemy również się dowiedzieć, przez kogo dane oznakowanie jest stosowane, co oznacza oraz poznać siłę ekologiczną znaku.
Aplikacja ma jednak dodatkowe funkcję. Zakładka historie wcale nie oznacza historii zeskanowanych przez nas znaków. Mieszczą się w niej eko historię kilku celebrytów, które co ciekawe możemy również odsłuchać. Kolejną zakładkę stanowią porady. Podzielone zostały na następujące kategorie:
Możemy je poznawać według kategorii lub losowo. I tu znów pojawiają się błędy. Np. porada z działu prąd brzmi: "Nie wyrzucaj do kosza pozostałości po warzywach. Wyrzucaj je do przydomowego kompostownika. Pod wpływem tlenu i mikroorganizmów powstanie z nich zdrowy kompost." Aby przeczytać następną poradę, należy "potrząsnąć" telefonem, co jest trochę niewygodne.
Podsumowując: fajny i przydatny pomysł, w niedopracowanym opakowaniu, no ale nie od razu Kraków zbudowano. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będę mogła Wam się przyznać do regularnego korzystania z tej apki ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz