środa, 21 maja 2014

Kreatywny recykling - aktualizacja

W styczniu pisałam Wam o bardzo fajnej facebook'owej inicjatywie, pod nazwą Oddam Odpady. Bardzo cieszy mnie fakt, że pomysłodawca (lub pomysłodawcy) poszedł o krok dalej. Od niedawna możemy korzystać ze strony www.oddamodpady.pl. Koniecznie tam zajrzyjcie. Strona jest świetnie zaprojektowana, przejrzysta graficznie. Nie trzeba być zarejestrowanym, aby przejrzeć dostępne odpady do wzięcia. Po zalogowaniu, możemy dodać produkty które mamy do oddania lub na przykład zorganizować zbiórkę. Autorzy skierowali swój portal do trzech grup osób:
Artystów i pasjonatów - czyli osób poszukujących inspiracji lub materiałów do tworzenia sztuki z odpadów,
Eko-odpowiedzialnych - czyli wszystkich osób, które zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy, wolą je oddać w dobre ręcę - osobom które nadadzą im "drugie życie",
Przedsiębiorców - czyli właścicielom wszystkich firm, które chciałyby trochę inaczej, racjonalnie gospodarować odpadami.
Nie wszystkie części portalu już działają, ale wygląda to bardzo obiecująco. Trzymamy kciuki, aby liczba aktywnych użytkowników systematycznie rosła, bo tak na prawdę, każdy z nas może w mniejszym lub większym stopniu stać się "dawcą odpadów" :)

A na koniec mała inspiracja, czyli z serii jak zrobić coś z niczego:
źródło: www.etsy.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz