poniedziałek, 27 października 2014

Drewno w nowej roli

Drewno zwykle kojarzy nam się z materiałem, który świetnie zdaje egzamin do produkcji mebli, parkietów czy akcesoriów kuchennych. Jednak trend wykorzystywania proekologicznych materiałów jest coraz popularniejszy. Jakiś czas temu pisałam Wam o ekologicznych szczoteczkach do zębów (klik). Młoda, łódzka firma Voodpecker świetnie wpasowała się w ten trend. Postawiła na drewniane oprawki okularów przeciwsłonecznych.
Do wyboru mamy kilkanaście wzorów oprawek - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Kolor często zależy od drewna, jakie zostało użyte do produkcji oprawek. Jak zapewnia producent okulary są lekkie (lżejsze niż tworzywo) i wodoodporne. Super :)
Na stronie możemy znaleźć informację, że firma umożliwia wymianę szkieł na inne, współpracuje z renomowanymi optykami itp. Więc jeśli przypadkiem nam się stłucze szkło, nie powinno być problemu.

Jako okularnik widzę dodatkową zaletę takich okularów. Plastik niestety lubi się złamać czy ukruszyć. W przypadku drewna taka sytuacja raczej nie powinna mieć miejsca. 
Ceny okularów wahają się od 200 do 270 zł - czyli w porównaniu np. z popularnymi Ray ban'ami, cena jest bardzo przystępna.
Okulary można kupić w sklepie internetowym lub stacjonarnie (na stronie co prawda nie ma adresów, ale podejrzewam że można je zdobyć kontaktując się telefonicznie lub mailowo).
Jedno jest pewne - nikt na świecie nie będzie miał drugich identycznych okularów, w końcu każdy kawałek drewna jest niepowtarzalny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz