wtorek, 25 listopada 2014

EKOdzieciaki - czyli ekologia dla najmłodszych

Ostatnio podsyłałam Wam kilka inspiracji na wykorzystanie niepotrzebnych kartonów. Dziś znów mam propozycję dla najmłodszych. Znacie portal EKOdzieciaki? Jest to strona skierowana do dzieci, stworzona na zlecenie Ministerstwa Środowiska.
Strona ma na celu edukowanie najmłodszych obywateli oczywiście bez zabawę. Znajdziecie tam mnóstwo gier, zabaw, kolorowanek, bajek, wierszyków, ciekawostek oraz konkursów. Dla każdego coś miłego :) Wiele działów podzielonych jest na dwie grupy wiekowe. Niestety w przypadku przedszkolaków, konieczna jest pomoc opiekuna, gdyż mało które działy są zaopatrzone w lektora.
Mnie szczególnie przypadł do gustu dział "EKOzabawki". Znajdziemy w nim kilka filmików instruktażowych, jak zrobić zabawkę z niepotrzebnych rzeczy, czyli ze śmieci. 

Na stronie znajdziemy również dział skierowany dla rodziców. Znajdziecie tam porady dotyczące  np. ekodomu i ekozakupów.
Pomysłodawcy nie zapomnieli również o bardzo sympatycznej kampanii reklamowej :)
Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej takich akcji, a rodziców zachęcamy oczywiście do korzystania ze strony i EKOedukowania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz